Atrakcje

Poznaj Darłówko

Plaża

Darłówko może poszczycić się nie tylko piękną plażą, lecz właściwie plażami. Wybrzeże jest podzielone przez rzekę Wieprzę na dwie części, co skutkuje 20-kilometrowym pasem plaż. W Darłówku Wschodnim plaża w niektórych miejscach jest oddzielona od morza kamieniami.

Rozsuwany most

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przeprowadzono przebudowę starego mostu zwodzonego nad rzeką Wieprzą, łączącego Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Zastąpiono go nowoczesnym mostem rozsuwanym. Jest to jedyny most tego typu na terenie Polski. Z pewnością jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Darłówku.

Latarnia morska

21-metrowa Latarnia Morska w Darłówku stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta Darłowo. Jej historia sięga 1884 roku, kiedy to została wybudowana. Zlokalizowana jest na wschodnim krańcu portu rybackiego w Darłówku, oddalonym około 2 km od centrum miasta Darłowo.

Port

Port w Darłówku, będący częścią Darłowa, przyciąga spacerowiczów ze względu na swoje atrakcje. Rozciąga się on na 3-kilometrowym odcinku rzeki Wieprzy i jest aktywnym portem, pełniącym funkcje przeładunkowe, rybackie i turystyczne. Na terenie portu turyści mogą podziwiać różnorodne jednostki pływające, osiągające nawet 75 metrów długości i zanurzenie do 4 metrów.

Zamek Książąt Pomorskich

Jedyny nadmorski gotycki zamek w Polsce, zbudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą o imponującej wysokości 24 metrów, to unikalna atrakcja. Jego budowę rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V, co zbiegło się z początkiem współpracy miasta z Hanzą. W XVIII i XIX wieku zamek pełnił różnorodne funkcje, służąc jako magazyny, szpital, sąd i więzienie, a od 1930 roku mieści muzeum.

Aquapark w Jarosławcu

Jedną z największych atrakcji Jarosławca stanowi kompleks Aquapark Panorama Morska. Jest to największy i najnowocześniejszy w kraju kompleks basenów rekreacyjnych oddalony o około 25 km od Darłówka. Powierzchnia lustra wody wynosi około 1700 m2 i jest ona podgrzewana w okresie letnio-wakacyjnym. Wśród basenów szczególnie wyróżnia się ten z sztuczną falą oraz liczne gejzery, które przyciągają uwagę odwiedzających.

Leonardia park edukacji

W parku znajduje się około setki gier, w tym zarówno gry jedno- jak i wieloosobowe. Proste zasady sprawiają, że nawet najmłodsi nie będą mieć problemu z ich opanowaniem. Rywalizacja i aktywność na świeżym powietrzu stanowią powrót do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnego świata.
© VILLAASTERIA.PL
Polityka prywatnościPolityka cookies
Projekt i wdrożenie FISITE.PL